Showing: 1 - 9 of 9 Articles
Siyah Bir Veda Öpücüğü

Zorlamak Kör Olmaktır

Sana karşı inancı olmayan insan hayatında olmasın. Sana karşı anlayışı olmayan insana saatlerce dil dökmeye çalışma. Sana saygı duymayana tenezzül etme mesela. Bazı şeyler yoluna girsin diye kendini yorma. Olmuyorsa olmuyordur; zorlamak kör olmaktır bazen, olma. Sana nasıl hissettirdiğini unutma. Seni nerede çaresiz ve yapayalnız bırakıp hayatına hiçbir şey olmamış gibi devam ettiğini asla unutma. Her şey geçer, her şey unutulur. Kendini bir felâketin içinde kaybetmenin manası yoktur.

Siyah Bir Veda Öpücüğü

Elveda..

Rüzgar okşar yüzünü ama sen rüzgara dokunamazsın. Güneş değer tenine ama sen güneşe uzanamazsın. Bu şarkı senin şarkın ama sen susturamazsın. Her yolcu gitmek ister, ne yapsan durduramazsın.. elveda, kırık kalbim, kesik bileğim, elveda, eğik yüzüm, soğuk ellerim, elveda kısık sesim, soluk benizim.. Kimse durduramıyor yağmurları yağdırınca bulutları. Neden susturamıyor içindeki delik deşik umutları? Düştüm. Kalkarım yine ellerini uzatınca bana Tanrı.. Tanrı bulsun istedim, sevsin bütün kayıp çocuklarını.. Elveda yalnızlık, elveda gözyaşlarım, elveda yağmurlar, elveda kar, elveda sonbahar, elveda kış, elveda rüzgarlar, elveda ağaçlar, kuşlar, elveda yorgun kanatlar, elveda kelebek, elveda ölü melek, elveda kayıp çocuk, elveda yalan masal, elveda …

Siyah Bir Veda Öpücüğü

Sen Hep Böyle Kal

Kapılarına dayanan tüm karanlığı beyazlara boyadım, sen korkarsın diye, dallarına diktim dökülen yaprakları sen sonbaharı sevmezsin diye. Gökyüzüne yıldızlar çizdim sana, yeryüzüne, umutlar.. Geceleri düşler bıraktım sabahlarına, aydınlıklar.. Yağmura aşık kelebekler, ateşe aşık pervaneler gibi.. Yana yana, döne döne savrula savrula çok yüksekten uçtum ben, çok yüksekten düştüm ben..

Siyah Bir Veda Öpücüğü

Yalnızlık Üzerine 1

Yalnızlığı sevmeyi öğren, bireyin kendi sahibi olmayı öğrenmesi gerekir. Çünkü bu yalnız kalmak anlamına gelmez; kendinden sıkılmamak anlamına gelir. İyi hissetmek için birilerinin varlığına ihtiyacınız yoktur! Kişi en çok mutsuz olmayı birilerine ihtiyaç duyduğunu düşündüğünde yaşar. Yalnızlık kötü değildir, yalnızlığı dışlamak kötüdür..

Siyah Bir Veda Öpücüğü

Size Sırdan Biriymişsiniz Gibi Davranan Hiç kimseyi Sevmeyin.

Oskar Wilde’nin muazzam aforizması üzerinden ben de bir şeyler eklemek istiyorum: ve hatta duygularınızın, hislerinizin karşılıklı olmadığını düşündüğünüz herkes hayatınızdan çıksın. Saygı duyduğunuz kadar duymuyorsa gitsin. Tanıyıp bildiğiniz gibi bilemiyorsa olduğu yerde kalsın. Karşılıksız sevgiye methiye çoktur ama ağırlığı fazladır.

Siyah Bir Veda Öpücüğü

Bana Özel..

Bu şehirde bir kadın var adı bana özel, elleri var küçücük yüzüyse, çiçeklerinden güzel. Kimse bilmez benden başka bir kalbi var kocaman ama bana özel. Bazen kızar dünyaya ama sadece kendini üzer. Göremezler. İzin vermese asla üzemezler. Çözemezler. Onun bir düşü var ki asla, asla bilemezler. Onu neden sevemezler. Bilemezler. Hiç hiç, sevemezler. Bazen bakar gökyüzüne o, bulutları izler. Kuş olup uçmak, kanat çırpmak, o bulutları, geçmek ister. Yemyeşil çimenlerde sırılsıklam koşmak ister. Bu gri şehrin tüm yollarını rengarenk, boyamak ister. Göremezler. Bilemezler. Kalbimdeki elmasa erişemezler. Çözemezler. Şimdi o kanatlarını rüzgara açmış dur diyemezler. Yıldızların arasında o kadar parlak ki …